Czego potrzeba?

blauka1

Blauka to polski zespół założony przez duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego. Ich muzyka to spostrzegawczy, często humorystyczny opis przemyśleń i obserwacji galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie. Nietuzinkowe podejście do kompozycji muzycznej, częste, nie bezpośrednie nawiązania do polskiej kultury lat 70-tych oraz duża doza dystansu do samych siebie to zdecydowanie główne elementy opisujące debiutujący zespół, jakim jest Blauka.

Trzy do tej pory wydane single wraz z teledyskami - „Figle Zuchwałe”, „Zawzięcie” i „Fantazmat” wyróżnione zostały na festiwalach filmowych w Polsce (nominacja PL Music Video Awards 2018 oraz Yach Film Festiwal 2019), jak i za granicą m.in. USA, Kolumbia, Niemcy, Włochy, Rumunia.

Debiutancki album "Miniatura", wydany 27 września 2019 roku nakładem Dużej Wytwórni to zbiór dziesięciu utworów w duchu "retrospektywnego rocka rekreacyjnego" - jak określa swój styl sam zespół. Są to piosenki nieoczywiste w brzmieniu i formie, opowiadające o marzeniach, ale i zwątpieniach dotykających nas wszystkich. Muzyka na płycie, będąca oderwaniem od współczesnego hałasu, jest przepełniona melodiami oraz stanowi rozwinięcie polskiej, klasycznej myśli muzycznej. Z kolei teksty piosenek pozwalają na spojrzenie z przymrużeniem oka na otaczającą nas rzeczywistość.


blauka-miniatura-koncert-1
blauka-miniatura-koncert
blauka-miniatura-koncert-2

fot. Adrian Chmielewski

Koszyk

Pustka.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów